Opublikowano

JELENIOGÓRSKA PROKURATURA REPRESJONUJE NASZYCH INSPEKTORÓW. WEDŁUG ŚLEDCZYCH KRADLIŚMY SKRAJNIE ZANIEDBANE PSY‼️🆘⚖️

🔴W piątek Asesor Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Maciej Bogucki postanowił przedstawić naszemu inspektorowi szereg zarzutów związanych z prowadzonymi interwencjami na terenie Jeleniej Góry, podczas których zostały odebrane skrajnie zaniedbane zwierzęta. Zdaniem prokuratury dokonaliśmy kradzieży psa Barona z restauracji granicznej Bombaj w Jakuszycach od Grażyny K.-W., która jest oskarżona o znęcanie się nad tym właśnie psem (pierwsza rozprawa odbędzie się 22 marca) – 📸 https://uwaga.tvn.pl/reportaze,…/zaniedbany-pies,252808.html, kradzieży Marleya od Kamili H. z osiedla łomnickiego w Jeleniej Górze, która jest oskarżona o znęcanie się nad psiakiem poprzez utrzymywanie go w stanie rażącego oraz skrajnego zaniedbania i niechlujstwa – 📸 https://www.facebook.com/DIOZpl/posts/2047049165616194, kradzieży rozbójniczej Kostka ze Starej Kamienicy na szkodę Zofii R., która skrajnie zagłodziła utrzymywanego przez siebie na łańcuchu psa i która podczas interwencji pobiła naszych inspektorów – 🎥 https://www.facebook.com/DIOZpl/videos/2137015109953984/ oraz oszustwa Urszuli P., która przez wiele miesięcy katowała swojego psa, co zarejestrowali na filmach jej sąsiedzi – skowyt zwierzęcia był nie do wytrzymania (patologia).

📑Wszystkie wyżej opisane zwierzęta zostały odebrane na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt i w sprawie 3 odbiorów prowadzone są w dalszym ciągu postępowania administracyjne w przedmiocie ich odebrania, a w przypadku Barona Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Jeleniej Górze wydało ostateczną decyzję, zgodnie z którą pies trafił pod opiekę #DIOZpl. Wszelkie formalności w tym zakresie zostały zachowane. Na pytanie, jak zarzuty mają się do prowadzonych postępowań wobec oprawców, Marcin Bogucki odpowiedział „no i?”⁉️⁉️⁉️⁉️

◾️Oprawcy – bo trudno mówić o nich „właściciele – wycenili swoje zwierzęta odpowiednio na 4000 zł, 501 zł, 1000 zł i 1 zł💸 My, w związku z leczeniem tych psów, ponieśliśmy koszty w wysokości 16000 zł, które zebraliśmy dzięki WAM ❤️❤️❤️ Co z tego, skoro zdaniem Prokuratury psom nic nie było, powinny one teraz wrócić do oprawców, a my powinniśmy odpowiedzieć za ich uratowanie sic! – kradzież! Weterynarze leczący te zwierzęta gotują się ze względu na zarzuty, które są nam stawiane. Mówię, że gdyby nie natychmiastowy odbiór, psy prędzej czy później skonałyby w męczarniach.

⚫️Uznając, że nasze działania są szczególnie niebezpieczne, asesor Marcin Bogucki postanowił zastosować dwa środki zapobiegawcze tj. dozór policji i zakaz wykonywania czynności wynikających z ustawy o ochronie zwierząt.

➡️Uważamy, że przedstawione zarzuty są swoistym odwetem ze strony nieudolnych i niedouczonych urzędników, na których składamy dziesiątki skarg. Zaszliśmy za skórę wszystkim, którzy przez wiele lat zamiast wykonywać swoje obowiązki pili kawę i udawali, że coś robią. Efektem bezkompromisowego podejścia jest zemsta ze strony tych, którzy musieli w końcu wstać od biurek i podjąć działania w zakresie ochrony zwierząt. Tym samym spełniły się słowa ówczesnego szefa Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, który po zawiadomieniu Ministerstwa Sprawiedliwości o umorzeniu sprawy Barona (i pokazaniu TWARZY jednego z prokuratorów na facebook’u ) – https://www.facebook.com/…/a.174250405273…/2069546100033167/ w rozmowie ze swoją koleżanką – prokuratorką, zastanawiał się „jak upi*rdolić” jednego z naszych Inspektorów (posiadamy dowód, który potwierdza te słowa – zostanie przedstawiony w sądzie).

💪Mimo ewidentnego zastraszania nie poddamy się! W dalszym ciągu będziemy ratować skrajnie zaniedbywane zwierzęta, bez względu na ewentualne konsekwencje prawne! Wykonujemy rocznie tysiące interwencji i ratujemy setki zwierząt z opresji. To nasz obowiązek, płynący z głębi serca. Nie możemy pozwolić na to, żeby oprawcy byli na prawie. O sprawie został już zawiadomiony Rzecznik Praw Obywatelskich i Prokurator Generalny. Przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości zapowiedział, że przyjrzy się tej sprawie.

🔴To, czy jesteśmy winni, czy nie, pozostawimy rozstrzygnięciu niezawisłemu sądowi. Każdy, kto myśli racjonalnie i nie ma ograniczeń intelektualnych widzi, w jakim stanie były odebrane zwierzęta.

‼️Jesteśmy przestępcami, którzy jako jedni z niewielu mogą chodzić z podniesioną głową – ratując braci mniejszych walczymy z niewydolnym systemem, kolesiostwem i lokalnymi układami. Będziemy to robić w dalszym ciągu, dopóki starczy nam sił.

Opublikowano

ZAPADŁ WYROK – ZNANA “MIŁOŚNICZKA ZWIERZĄT” WINNA ZNĘCANIA SIĘ NAD PSEM!‼️⚖️

🏛👨🏻‍⚖️Sąd Rejonowy w Lubaniu ogłosił wyrok w sprawie Darii P. – znanej z udzielania się na wystawach Związku Kynologicznego w Polsce – oddział Jelenia Góra oraz wszelkich forach internetowych “miłośniczki zwierząt”. Podczas interwencji odebrano sukę rasy kangal, ledwo trzymającą się na nogach, odwonioną i wychudzoną z kojca, który tonął w odchodach i śmieciach (📸https://www.facebook.com/DIOZpl/posts/1840511046270008)

🐶🐾Kangalka Dora przez pół swojego życia była psem kanapowym, lecz gdy okazało się, że posiada problemy ze stawem łokciowym i nie może brać udziału w wystawach kynologicznych, właścicielka postanowiła umieścić psa w wyobcowanym miejscu, w którym miała podzielić losy swojej poprzedniczki (pasterskiego psa berneńskiego, który dokończył swój żywot w tymże kojcu).

🔐🕵️‍♂️Daria P. zarzucała Dolnośląskiemu Inspektoratowi Ochrony Zwierząt kradzież psa – poprzez przecięcie kłódki i zabranie go z tego piekła. Do końca postępowania nie przyznawała się do winy. Po interwencji wylała się na nas fala hejtu ze strony pseudomiłośników zwierząt i fanów ich fanatycznej i stronniczej strony. My do “winy” się przyznajemy – zawsze będziemy przecinać kłódki aby ratować zwierzęta z opresji!

🔴Sąd skazał młodą oprawczynię na karę grzywny oraz zasądził wobec niej wszelkie koszty związane z postępowaniem. Kara finansowa nie zadowala nas. Od wyroku będziemy składać apelację i domagać się orzeczenia wobec Darii P. zakazu posiadania wszelkich zwierząt.

💡Jak widać, często jest tak, że oprawcami są ludzie wydawać by się mogło prozwierzęcy i aktywni w środowisku. Młoda matka okazała się wilkiem w owczej skórze.

Opublikowano

Natemat.pl – wywiad z naszym inspektorem

“Nie oddam psa lub kota w ręce właściciela, który go katował. Nie po to ratuję zwierzęta. I jestem gotowy pójść za to do więzienia”

🗞W Natemat.pl mówimy o walce z systemem w celu ratowania naszych braci mniejszych 🐾❤️

https://natemat.pl/266679,ochrona-zwierzat-inspektor-konrad-kuzminski?fbclid=IwAR2cMs6fIZbyCtyT_V98X0Lo9w0AlyNr_0EZ6xoORqjj_Em3wYpHI_QP-tU

Opublikowano

Suczka shih tzu – co nowego? (film)

🐶🐾Uratowana przed oprawcą suczka shih tzu, o której pisaliśmy tutaj: 📸https://www.facebook.com/1738131099841337/posts/2268734776780964, przeszła już operację usunięcia jednej gałki ocznej 💉. Ze względu na problemy z sercem i wątrobą druga gałka będzie usuwana w przyszłym tygodniu🔜

💡Psiak czuje się o wiele lepiej, niż w dniu znalezienia. Dochodzi do sił w klinice weterynaryjnej, ma wilczy apetyt i niedługo będzie mogła trafić do nowego domu ❤️🏡

🤲🏻 Każdy z Was może wspomóc proces leczenia suczki 💖

💳mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: konający shih tzu

💻Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/krwaweoczy
🖥Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

🐶🐾Uratowana przed oprawcą suczka shih tzu, o której pisaliśmy tutaj: 📸https://www.facebook.com/1738131099841337/posts/2268734776780964, przeszła już operację usunięcia jednej gałki ocznej 💉. Ze względu na problemy z sercem i wątrobą druga gałka będzie usuwana w przyszłym tygodniu🔜💡Psiak czuje się o wiele lepiej, niż w dniu znalezienia. Dochodzi do sił w klinice weterynaryjnej, ma wilczy apetyt i niedługo będzie mogła trafić do nowego domu ❤️🏡🤲🏻 Każdy z Was może wspomóc proces leczenia suczki 💖💳mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierzątul. Przechodnia 4A58-560 Jelenia Góraw tytule: konający shih tzu💻Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/krwaweoczy🖥Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

Opublikowany przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Czwartek, 14 marca 2019

Opublikowano

ZAGŁODZIŁ PSA NA ŚMIERĆ – MAMY WYNIKI SEKCJI ZWŁOK🚨💔🤬

RADZIECHÓW (gm. Zagrodno)

🆘Od tygodni zwierzęta konała z głodu u alkoholika z Radziechowa. Mężczyzna w przeciągu dwóch miesięcy zagłodził 6 kóz i jednego psa. Zlecone przez #DIOZpl badania sekcyjnego potwierdziły, że zwierzęta umarły w wyniku skrajnego wyniszczenia spowodowanego głodzeniem.

⛔️Pies za życia utrzymywany był na uwięzi, nie miał jakiejkolwiek możliwości zdobycia pożywienia. Zdany był wyłącznie na niełaskę swojego pijanego i osikanego właściciela. O sprawie zostaliśmy zawiadomieni dopiero po śmierci zwierząt. 🏛 W sprawie zaangażowany był również Urząd Gminy w Zagrodnie, który (w osobie kierownika referatu ochrony środowiska) polecił osobie zgłaszającej ZAKOPANIE ZWŁOK PADŁYCH ZWIERZĄT‼️ – nic więcej, na tym urząd zakończył swoje „działania”.

⚖️Sprawcy za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz posiadania zwierząt. Będziemy walczyć o sprawiedliwy wyrok.

Opublikowano

🆘⁉️🆘⁉️ BULWERSUJĄCA DECYZJA WÓJTA GMINY STARA KAMIENICA 🆘⁉️🆘⁉️

🔴Wójt Gmina Stara Kamienica Mariusz Marek (https://www.facebook.com/mariusz.marek.332) ODMÓWIŁ odebrania skrajnie wychudzonego psa, którego Joanna C. od dłuższego czasu głodziła. Zdaniem wójta ledwo stojący na łapach pies nie znajdował się w stanie zagrażającym zdrowiu lub życiu, a jego pozostawienie u właścicielki nie pogorszyłoby jego stanu. 🎥 Film z interwencji – https://www.facebook.com/DIOZpl/videos/1911280492526396/, 📸 zdjęcia z interwencji – https://www.facebook.com/DIOZpl/posts/1912612289059883.

🤯🤬Nie jesteśmy w stanie nawet skomentować tego idiotycznego i bulwersującego rozstrzygnięcia. Inspektorzy będący na miejscu i zajmujący się psem po interwencji zastanawiają się, czy wójt jest osobą o zdrowych zmysłach i czy społeczeństwo wie kogo wybrało na włodarza swojej gminy, a więc osobę bez serca i ignorującą porządek prawny. #DIOZpl stoi na stanowisko, że rozstrzygnięcie wójta rażąco narusza prawo, jest skandaliczne i może wskazywać na zaburzenia psychiczne osoby, która je wydawała. Człowiek o zdrowych zmysłach nigdy w życiu nie podjąłby takiej decyzji… Czyżby właścicielka psa – Joanne C. była spokrewniona z wójtem lub z którymś z urzędników?

⛔️⚖️Co więcej, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze przesłała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuciła właścicielce znęcanie się nad psem i „doprowadzenie go skrajnego wycieńczenia, wychudzenia i odwodnienia ZAGRAŻAJĄCEGO JEGO ŻYCIU”! Czy tylko my widzimy tutaj jakiś absurd? Lekarze dokonujący oględzin psa potwierdzili, że jego kondycja była katastrofalna, a pies SKONAŁBY z głodu gdyby nie natychmiastowa interwencja Inspektoratu.

➡️Od skandalicznej decyzji będziemy składać odwołanie.

Opublikowano

🗞Wyborcza.pl Wrocław o interwencji #DIOZpl w Ścięgnach k. Karpacza, gdzie 39-latek skrajnie zaniedbał psa…

🔴„Całkowicie wychudzony pies rasy husky na łańcuchu, do tego lejąca się z pyska krew – taki widok w sobotę zobaczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, którzy interweniowali pod Karpaczem. – Ręce nam opadają! To, co się dzieje na wsiach, to średniowiecze! – grzmi Krystyna Pietruszka, wiceprezes DIOZ”.

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24534329,skrajnie-wychudzony-husky-na-lancuchu-z-pyska-leciala-mu-krew.html?disableRedirects=true&fbclid=IwAR3G9kPO2XuVaggm7bCqyv7wW6moZV_fijZCqxTsRrQjWlAjJ9Ki9rOaK1c

Opublikowano

Z PĘKNIĘTYM KRĘGOSŁUPEM KONAŁ W BRUDNEJ I CIEMNEJ KOMÓRCE – TERAZ MA NOWY DOM ❤️🏡🐾🐶

🔴We wrześniu 2018 r. nasi Inspektorzy przeprowadzili interwencję w Wojcieszowie, gdzie w przydomowej komórce trzymany był Tofik – chory, wychudzony, skrajnie zaniedbany pies z pękniętym kręgosłupem, bez chęci do życia (🎥 film z interwencji – https://www.facebook.com/DIOZpl/videos/688783851497533).

➡️Po wyleczeniu psiak trafił pod skrzydła naszych przyjaciół z Niemiec Fellnasenhilfe – Hirschberg🇩🇪, gdzie odnalazł wspaniały dom. Obecnie Tofik mieszka wraz z innymi uratowanymi z tragedii psami, jest regularnie rehabilitowany i… MA SIĘ ŚWIETNIE ❤️
_______________
❤️🤲🏻Jeżeli uważasz, że to co robimy ma sens i chcesz przyczynić się do ratowania zwierząt – przekaż darowiznę. Każda złotówka jest na wagę złota! 💰

💡Nasze działania można wspomóc również poprzez ustawienie opcji przelewu stałego w dowolnej wysokości (np. 2 zł lub 5 zł) miesięcznie. Dla każdego to stosunkowo niewielki wydatek, zaś dla zwierząt ogromna pomoc❗️🐾

💸mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: darowizna

🖥Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
💻 Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/interwencje-dioz

#przybijpiątkęzezwierzakiem #pomagamDIOZ

Z PĘKNIĘTYM KRĘGOSŁUPEM KONAŁ W BRUDNEJ I CIEMNEJ KOMÓRCE – TERAZ MA NOWY DOM ❤️🏡🐾🐶🔴We wrześniu 2018 r. nasi Inspektorzy przeprowadzili interwencję w Wojcieszowie, gdzie w przydomowej komórce trzymany był Tofik – chory, wychudzony, skrajnie zaniedbany pies z pękniętym kręgosłupem, bez chęci do życia (🎥 film z interwencji – https://www.facebook.com/DIOZpl/videos/688783851497533).➡️Po wyleczeniu psiak trafił pod skrzydła naszych przyjaciół z Niemiec Fellnasenhilfe – Hirschberg🇩🇪, gdzie odnalazł wspaniały dom. Obecnie Tofik mieszka wraz z innymi uratowanymi z tragedii psami, jest regularnie rehabilitowany i… MA SIĘ ŚWIETNIE ❤️_______________ ❤️🤲🏻Jeżeli uważasz, że to co robimy ma sens i chcesz przyczynić się do ratowania zwierząt – przekaż darowiznę. Każda złotówka jest na wagę złota! 💰💡Nasze działania można wspomóc również poprzez ustawienie opcji przelewu stałego w dowolnej wysokości (np. 2 zł lub 5 zł) miesięcznie. Dla każdego to stosunkowo niewielki wydatek, zaś dla zwierząt ogromna pomoc❗️🐾💸mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierzątul. Przechodnia 4A58-560 Jelenia Góraw tytule: darowizna🖥Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl💻 Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/interwencje-dioz#przybijpiątkęzezwierzakiem #pomagamDIOZ

Opublikowany przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Poniedziałek, 11 marca 2019

Opublikowano

🗞Portal Psy.pl o interwencji #DIOZpl i nieudolności IDZ Schronisko Dłużyna Górna…

👉„Czworonóg, do którego z interwencją udali się inspektorzy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, żył w bardzo złych warunkach […] Ale to nie wszystko! Inspektorzy podczas interwencji zauważyli oddalających się z miejsca przedstawicieli lokalnego schroniska dla zwierząt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że schronisko, zamiast podjąć stanowcze działania, nie zrobiło w zasadzie nic, by natychmiast pomóc psu”.

https://www.psy.pl/pies-umieral-z-glodu/?fbclid=IwAR1RreQU93qok0m_JTky1M0qju8xzIJaaAJ3erBoZj5MTVk6iadCjeQMWTA