Opublikowano

🆘TRZYMAŁ ZIMĄ SKRAJNIE WYCHUDZONĄ SUCZKĘ W BLASZANEJ BECZCE🆘🌡️❄️🛢️🌬️🐕

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratunekdladioz

DOBROSZÓW (pow. strzeliński)

‼️Pomimo zawieszonej działalności interwencyjnej, spowodowanej tragiczną sytuacją finansową Inspektoratu, nasi Inspektorzy zmuszeni są wznowić przyjmowanie zgłoszeń i podejmować interwencje w przypadkach skrajnie zaniedbanych zwierząt, w szczególności w okresie zimowym. Zwierzęta mogą liczyć tylko na naszą pomoc, ponieważ inne organy państwowe zawodzą – jak miało to miejsce w tej sprawie.

🌜🚨Pomimo wieczornej pory, nasi Inspektorzy udali się do jednego z gospodarstw, gdzie 63 letni alkoholik utrzymywał skrajnie wychudzoną suczkę na łańcuchu, w metalowej BECZCE!, bez dostępu do pokarmu i wody. U psa widoczne są wszystkie kości szkieletu. Wystarczyłoby kilka dni, aby zwierzę skonało na oczach swojego właściciela-oprawcy. ➡️ Takiego widoku DAWNO nie widzieliśmy! Przed naszą interwencją o sprawie wiedziała policja i gmina, które nie zrobiły w tej sprawie NIC!

💉Suczka została odebrana i jest właśnie transportowana do kliniki weterynaryjnej Przychodnia Weterynaryjna Aksman, gdzie otrzyma natychmiastową pomoc lekarską. ⚖️Właścicielowi za znęcanie się nad psem może grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tys. zł.

⌛Pomimo braku środków na prowadzenie działalności interwencyjnej zmuszeni jesteśmy na ich wykonywanie. Wynika to z potrzeby naszych serc i braku zgody na znęcanie się nad braćmi mniejszymi‼️🐾 W imieniu uratowanej suczki i innych zwierząt, które znajdują się pod naszą opieką, prosimy o pomoc finansową, która ułatwi wyleczenie odebranego zwierzęcia. 💸Koszty leczenia psiaka wyniosą około 2000 zł, na które składać się będą kompleksowe badania, zabiegi profilaktyczne, właściwa karma oraz sterylizacja.

❤️🤲🏻Pomoc finansowa:

💰mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: suczka z beczki

💻Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratunekdladioz

🖥Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
📱 latSMS: 72365 o treści S13669 (2,46 zł)