Opublikowano:

„NIECH ŚMIEĆ ZDYCHA” – PIES ODEBRANY NAUCZYCIELCE PRZYRODY‼️??

SKRZYDLÓW (pow. częstochowski)

➡️Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt odebrał konającego psa nauczycielce przyrody i jej agresywnemu synowi. Niech śmieć zdycha – takimi słowami właściciel pożegnał się z czworonogiem ???. Pies został zauważony przez lokalne działaczki na rzecz zwierząt, które zwróciły się do najrozmaitszych organizacji z prośbą o pilną pomoc dla psa – jednakże owa nie nadeszła. ✅Zarząd naszego Inspektoratu podjął decyzję o podjęciu interwencji na terenie województwa śląskiego, gdyż najważniejsze w tej sprawie było życie Bono.

?Podczas odbioru syn właścicielki psa życzył mu szybkiej śmierci oraz groził Inspektorom odwetem za odebranie zwierzęcia. Zapomniany husky żył bez wody i pokarmu, w brudnym i zarośniętym kojcu, całkowicie zapomniany przez świat. Kojec Bono znajdował się zaraz przy wielorodzinnych budynkach mieszkalnych lecz NIKT z sąsiadów nie zareagował – znieczulica ludzka nie zna granic…

?Odebrany w dramatycznym stanie pies został przewieziony do kliniki weterynaryjnej, gdzie jego zły stan został tylko potwierdzony. W nocy wykonano szereg badań, które prócz długotrwałych i przewlekłych zaniedbań, wykazały również znaczne wychudzenie oraz odwodnienie psa. Bono był po prostu głodzony! (? o stanie jego zdrowia pisaliśmy tutaj – https://www.facebook.com/DIOZpl/posts/2034388650215579)

⚖️O sprawie zostanie zawiadomiona Prokuratura Rejonowa w Częstochowie – właścicielom psa za znęcanie się nad nim może grozić do 3 lat pozbawienia wolności?

?Psiak przebywa obecnie na leczeniu stacjonarnym, gdzie jest diagnozowany i leczony. Przed huskym długa walka o jego zdrowie, którą razem z Wami pomożemy mu wygrać ❣️

⚠️⚠️⚠️ROZLICZENIE WPŁAT NA BONO DODAMY W ŚRODĘ, NA TEN MOMENT NA RZECZ BONO WPŁYNĘŁO 300 ZŁ. PLANOWANE KOSZTY LECZENIA WYNIOSĄ NIE MNIEJ NIŻ 2000 zł.

?? mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: Bono

?? ?SiePomaga.pl https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujmybono

?? ?PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

???SMS 72365 o treści S10667 (2,46 zł)