Opublikowano:

KPINA URZĘDNIKÓW ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW – BEZCZELNOŚĆ WÓJTA, SANEPIDu, INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ, POLICJI I PROKURATURY??

❤️Pomóż nam uratować życie odebranych psów i wesprzyj je darowizną. Potrzebujące zwierzęta możesz wspomóc poprzez darowiznę na konto DIOZ (49 1140 2004 0000 3802 7654 3761 tytułem: psy z Dzikowca).

➡️Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję w miejscowości Dzikowiec (gm. Nowa Ruda), gdzie od ponad 3 lat rozgrywał się drama uwięzionych w piekle zwierząt. 15 psów było na stałe zamkniętych w niewielkim mieszkaniu, gdzie warstwa odchodów sięgała miejscami 40 cm! Film z interwencji – https://www.facebook.com/DIOZpl/videos/2031035033884274/. Psy rozmnażały się między sobą oraz zagryzały nowo narodzone szczenięta. Właścicielem psów był alkoholik, który nie przyjmował jakiejkolwiek pomocy instytucjonalnej oraz nie kwapił się do poprawy warunków utrzymywania zwierząt, pomimo wielokrotnych kontroli. Jest to człowiek cyniczny, który podczas interwencji DIOZ poinformował, że i tak nikt mu nic nie zrobi, a otrzymanego mandatu i tak nie zapłaci – podczas interwencji wyrzucał ponadto psy przez okno, by utrudnić ich odbiór. O tej sytuacji doskonale wiedziała wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kłodzku Grzegorz Chmielowiec, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłodzku Elżbieta Sobera, Kierownik Sekcji Higieny Komunalnej w Kłodzku Andrzej Szymanowicz oraz szereg innych odpowiedzialnych urzędników, którzy w tej sprawie nie zrobili nic! Prokuratura w Kłodzku również umorzyła sprawę utrzymywania psów w warunkach rażącego niechlujstwa. W mieszkaniu odór amoniaku był tak silny, że Inspektorom łzawiły oczy, a u wszystkich psów występowało silne zapalenie spojówek.

?Dramat zwierząt połączony był z dramatem ludzkim, ponieważ miejscem utrzymywania psów był dom wielorodzinny, którego mieszkańcy od lat apelowali o pomoc do lokalnych władz, według których warunki utrzymywania zwierząt były dobre. Ludzie nie otrzymali wsparcia od żadnej instytucji, pomimo, iż Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska posiadała ustawowe uprawnienie do odbioru wszystkich zwierząt w związku z utrzymywaniem ich w warunkach rażącego niechlujstwa! Pomoc MOPSu ograniczyła się do groźby odbioru dzieci sąsiadom, którzy nie mieli jakiegokolwiek wpływu na zaistniałą sytuacje.

⚖️Decyzją Inspektorów wszystkie zwierzęta zostały odebrane w trybie administracyjnym i przewiezione do domów tymczasowych. Przeciwko właścicielowi zwierząt i wszystkim odpowiedzialnym urzędnikom zostało skierowane do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, pomocnictwa znęcania się nad zwierzętami oraz niedopełnienia obowiązków służbowych. Wszystkim tym osobom może grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tys. zł ?

Odebrane zwierzęta są w złym stanie, większość z nich jest znacznie pogryziona, psy są zapchlone i zarobaczone, mają świerzbowca usznego, a suki są ciężarne. Zbieramy środki na leczenie odebranych czworonogów oraz ich sterylizację, gdyż gmina nie raczyła pokryć jakichkolwiek kosztów pomocy zwierzętom. Bardzo prosimy Państwa o wsparcie, gdyż bez Was nie jesteśmy w stanie pomóc.

?Zwierzęta również można wspomóc poprzez wpłatę na:
?Siepomaga.pl https://www.ratujemyzwierzaki.pl/umieralywodchodach
?PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
?SMS 72365 o treści S10619