Opublikowano:

🆘🐾SZCZENIĘTA Z MATKĄ UMIERAŁY NA OCZACH WŁAŚCICIELA, BO MIAŁY WIEJSKIE POCHODZENIE🐾🆘

Potrzebna pomoc❤️‼️ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/gnily-zywcem

PIELGRZYMKA (pow. złotoryjski)

💡🌃Sobotnia noc i niedzielny poranek były dla naszych Inspektorów bardzo pracowite, a wszystko za sprawą okrutnego właściciela młodej suczki i jej dwójki dzieci, które gniły żywcem na oczach młodego mężczyzny. Według „opiekuna” zwierząt zaniedbanie psów miało charakter incydentalny, a brak odbycia wizyty u lekarza weterynarii wytłumaczył „wiejskim pochodzeniem psów”.

❌Odebrane zwierzęta są w stanie agonalnym, mają liczne zmiany chorobowe, w tym świerzbowca, nużycę, grzybiczo-bakteryjne zapalenie skóry, są skrajnie zapchlone, zarobaczone i zagłodzone. U odebranej suczki można policzyć wszystkie kości szkieletu, a jej waga wynosi nieco ponad 6 kg‼️

⚖️23-letniemu mężczyźnie za znęcanie się nad zwierzętami poprzez ich głodzenie i utrzymywanie w stanie nieleczonej choroby może grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tys. zł.

💉Już w nocy wdrożyliśmy wobec psiaków stosowne leczenie, które będzie długotrwałe i kosztowne. Prócz konieczności pokrycia kosztów bieżącego leczenia, dla zwierząt potrzebujemy karmę, podkłady higieniczne, obrusy operacyjne, gazy jałowe, ciecz kalifornijską, szampony hypoalergiczny, a także rękawiczki medyczne oraz środki dezynfekcyjne🆙

❤️🤲🏻Bez Waszej pomocy nie uda się nam uratować matki i jej 5 tygodniowych, malutkich szczeniąt. Zwierzęta liczą na Wasze serca.

🖥 mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: psy z Pielgrzymi

🖥Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/gnily-zywcem
📱SMS 72365 o treści S12215
💻PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

📦Możesz również wspomóc nasz rzeczowo – zamów najpotrzebniejsze rzeczy w sklepie internetowym i podaj nasz adres do doręczenia przesyłki: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, ul. Przechodnia 4a, 58-560 Jelenia Góra:
🍗karma sucha dla psów: https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_size/mini/30976
🍖karma mokra dla psów: https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/junior/158549
🚿podkłady higieniczne: https://www.e-zikoapteka.pl/tena-bed-plus-60-x-90-cm-podklady-higieniczne-30-sztuk.html
🛌obrusy operacyjne: https://medicaldepot.pl/materialy-jednorazowe/oslona-materacy-i-lozek/podklady-podfoliowane/przescieradlo-jednorazowe-sms-niebieskie-80-x-210-cm-1-szt-383245431.html?goo=1&src=p&idp=383245431&gclid=EAIaIQobChMIuZK4oZzV3AIVyrTtCh1TlwrLEAYYAyABEgLjsvD_BwE
🚰ciecz kalifornijska: https://www.emusklep.pl/limeplus-dip-473ml-ciecz-kalifornijska.html
🛁szampon hipoalergiczny: https://zooserwis.pl/eurowet-hexoderm-szampon-dla-psa-i-kota-200ml.html?gclid=EAIaIQobChMIjoHKz5zV3AIVBLTtCh0MFwvgEAQYDiABEgJtzfD_BwE

Opublikowano:

Kangur szuka domu!

Kangur leży smutny i wyczekuje nowego domu… Dwa spacery dziennie to za mało, by spożytkować całą pozytywną energię, która w nim drzemie 🐶🐾

Tak samo żywiołowy, jak piękny, odebrany interwencyjnie Kangur, potrzebuje miłości i domu, w którym będzie miał wszystko, czego pies potrzebuje 🏡 Do tej pory zamknięty był w brudnym i śmierdzącym kojcu, a właściciele nie wyprowadzali go na spacer. To się już zmieniło, jednak szukamy domu na stałe dla tego pięknego psa, w typie owczarka francuskiego briard.

Ten młody, około 1,5-roczny pies to wulkan energii 🥇 Szukamy domu bez małych dzieci ⛔️ Obowiązują procedury adopcyjne 📑

Kontakt w sprawie adopcji 📱502 205 662

Opublikowano:

🆘 W PRZESZŁOŚCI ZNĘCALI SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI, MIELI SĄDOWY ZAKAZ POSIADANIA ZWIERZĄT – TERAZ ZANIEDBALI MŁODĄ SUCZKĘ 🤬🐶

NARATÓW (pow. górowski)

‼W ciasnej i brudej komórce, bez dostępu do pokarmu i wody, utrzymywana była zapchlona i zarobaczona suczka rasy owczarek niemiecki. Pies należał do rodziny, która w przeszłości znęcała się nad psami, kotami i zwierzętami gospodarskimi, za co zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Według członków rodziny pies należał do mężczyzny, który miał znęcać się seksualnie nad zwierzętami.

⚖ Pies został odebrany właścicielowi. Mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

🆘 W PRZESZŁOŚCI ZNĘCALI SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI, MIELI SĄDOWY ZAKAZ POSIADANIA ZWIERZĄT – TERAZ ZANIEDBALI MŁODĄ SUCZKĘ 🤬🐶NARATÓW (pow. górowski) ‼️W ciasnej i brudej komórce, bez dostępu do pokarmu i wody, utrzymywana była zapchlona i zarobaczona suczka rasy owczarek niemiecki. Pies należał do rodziny, która w przeszłości znęcała się nad psami, kotami i zwierzętami gospodarskimi, za co zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Według członków rodziny pies należał do mężczyzny, który miał znęcać się seksualnie nad zwierzętami. ⚖️ Pies został odebrany właścicielowi. Mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Opublikowany przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Czwartek, 26 lipca 2018

Opublikowano:

!!!!

Czy to normalne, że w środku Europy, w państwie cywilizowanym, należącym do szeregu organizacji międzynarodowych, będącym potentatem handlowym na świecie, w dalszym ciągu dochodzi do powszechnego znęcania się nad psami „gorszego Boga”, które przez całe swoje życie mają do dyspozycji 1,5 metrowy odcinek, wyznaczony przez gruby i ciężki, często splątany, kawałek łańcuch? Czy to normalne, że psy nie mają wody, a za budę służą im śmieci wyciągnięte ze starej szopy, które mają więcej dziur niż szwajcarski ser?

NIE TO NIE JEST NORMALNE, a więc jeśli ten pies jest podobny do twojego – spędza życie na łańcuchu, wiedz – że jesteś zacofanym cepem. I to nie dlatego, że jesteś mieszkańcem wsi, czy terenów niezurbanizowanych, ale przez wzgląd na twój kompletny brak wiedzy na temat psychiki tego psa, który swoim rozwojem dorównuje dwuletniemu dziecku. Kompletnie nie zwracasz uwagi na to, że twój Pies umiera z nudów i rozpaczy, że przykuty samotnie do budy nie rozwija się, żyje w stanie nieustannej desperacji albo całkowitej rezygnacji! Zresztą o czym my mówimy, o desperacji? Co ty możesz widzieć o desperacji i rezygnacji, skoro twój mózg żyje tylko dzisiejszą telenowelą. Głąbie bez refleksji, czemu stworzenie o podobnym poziomie inteligencji od twojego 3-letniego dziecka dręczysz bez skrupułów? Mieszkasz obok niego, słyszysz jego płacz, ignorujesz go, karmisz chlebem z wodą, nigdy nie leczysz, nie mówisz do niego, nie podchodzisz, nie głaszczesz, skazujesz go na życie we własnych odchodach. Kiedy miał 3 miesiące mieszkał w domu z dziećmi, kiedy skończył 6 – przypiąłeś go na łańcuch przy rozpadającej się imitacji budy, która służyła psu twojej prababci.

Ten wpis nie ma na celu urazić kogokolwiek, ale ma pokazać społeczeństwu, że pies NIE JEST rzeczą, a człowiek jest mu winny poszanowanie, ochronę i opiekę, jak również zgodne z dobrymi obyczajami traktowanie.

* pies ze zdjęcia pochodzi z Grodźca (gm. Zagrodno), ma 10 lat i całe swoje życie spędził na łańcuchu; pomimo 35 stopniowego upału nie miał wody, a jego buda wykonana była z kamiennego krawężnika i spróchniałej płyty OSB.

Właścicielowi za zapewnienie tak „ekskluzywnych” warunków psu grozi do 5000 zł grzywny oraz nawiązka na cel związany z ochroną zwierząt w wysokości 1000 zł.

Opublikowano:

Dzień dobry bardzo❗️

Kawa wypita☕️? Wszyscy wyspani🛌?
Honorata życzy wszystkim miłego dnia ☀️🙂 i przypomina, że szacunek do zwierząt nie powinien ograniczać się wyłącznie do psów i kotów 🐮🐷🐴🐥🐗

*Honorata została odebrana podczas interwencji/przebywa w naszym ośrodku dla zwierząt gospodarskich.

Opublikowano:

Kolejne dwa mikropieski zoperowane!

Kolejne 2, spośród 60 mikropsów 🐶 (https://www.ratujemyzwierzaki.pl/60mikropsow) przeszły operacje narządów rodnych, które uratowały ich życie 💉

Całkowite koszty opieki nad psami, w tym koszty zabezpieczenia medycznego, wyniosą około 30.000 zł 💰- do tej pory udało się nam uzbierać 30% potrzebnej kwoty. Liczymy na dalsze Państwa wsparcie, nie tylko finansowe ale również rzeczowe – dla czworonogów potrzebujemy przede wszystkim karmę 🍗🍖

Pomóż nam zawalczyć o ich życie ❤️🐾

🏡Dla psów szukamy również domów tymczasowych lub stałych – osoby chętne proszone są o kontakt pod nr 📱794 313 600

💰mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: 60 psów

💻Zbiórka internetowa: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/60mikropsow
🖥Paypal: sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
📱SMS: 72365 o treści S11863 (2,46 zł)

Opublikowano:

APEL W ZWIĄZKU Z POJAWIENIEM SIĘ WILKÓW NA TERENIE JELENIEJ GÓRY I OKOLIC🆘🆘🆘

W związku z sygnałami dotyczącymi zagryzień psów i kotów przez wilki, do wszystkich mieszkańców Miasto Jelenia Góra i powiatu jeleniogórskiego kierujemy apel o spuszczenie psów z łańcuchów i zapewnienie im warunków, w których nie będą narażone na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Pies na łańcuchu jest idealną ofiarą dla wilka – nie ma on jakiejkolwiek możliwości ucieczki, czy też schowania się przed drapieżnikiem. Jest zupełnie bezbronny, a my skazujemy go na pewną śmierć.

Osoby, które nie dostosują się do apelu mogą podlegać odpowiedzialności za wykroczenie, a w przypadku zagryzienia psa, który znajdował się na łańcuchu – nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zwróciliśmy się również ze stosownymi wnioskami do Marcina Zawiły – Prezydenta miasta Jelenia Góra, Wójta Stara Kamienica (gmina), Burmistrza Piechowic, Wójta Janowic Wielkich, Burmistrza Karpacza, Wójta Jeżowa Sudeckiego, Burmistrza Szklarskiej Poręby, Wójta Mysłakowic oraz Burmistrza Kowar o zaangażowanie właściwych służb miejskich w celu poinformowania mieszkańców o zagrożeniu i zwrócenia uwagi na konieczność zmiany warunków bytowych psów znajdujących się na uwięziach.

źródło zdjęcia wilka: portalik24 (wilk uchwycony przy ul. Sobieszowskiej w Jeleniej Górze)
zdjęcie psa poglądowe

Opublikowano:

🐾❤️PUSIO URATOWANY – TERAZ SZUKA NOWEGO DOMU❤️🐾

1,5 roczny Pusio po kilkumiesięcznej rekonwalescencji jest gotowy do adopcji (https://www.facebook.com/DIOZpl/videos/2049905855330525/). Udało się nam wyleczyć wszystkie choroby nękające tego cudownego psiaka.

🏡 Pusio świetnie dogaduje się z psami i kotami, jednakże w jego przyszłym domu nie może być dzieci. Ze względu na jego młody wiek szuka wyrozumiałego opiekuna, który zrozumie, że nieraz psik musi zjeść buty właściciela 😂😉

📱Kontakt w sprawie adopcji: 794 313 600

Opublikowano:

POMOC Z NIEMIEC DLA 60 URATOWANYCH MIKROPSÓW ❤️🤲🏻

(https://www.ratujemyzwierzaki.pl/60mikropsow)

🐾 Pragniemy serdecznie podziękować Fellnasenhilfe – Hirschberg, Pani Dorocie Schilling oraz jej przyjaciołom za zorganizowanie zbiórki i dostarczenie dla naszych podopiecznych karmy, smyczy, obroży i wszystkich innych akcesoriów potrzebnych dla 60 uratowanych z dramatu psów 🐶

Prócz darowizn rzeczowych otrzymaliśmy również 540 💶 na poczet leczenia psów💉, które udało się uzbierać wśród naszych znajomych zza zachodniej granicy 🆒🔝

❤️❤️❤️Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc, bez której chociaż przez chwilę zapewnimy naszym psiakom wszystko, co im potrzebne❤️❤️❤️

💡Zwracamy się również do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie. Potrzeby rzeczowe i finansowe są ogromne.

Opublikowano:

MATYLDA PRZYPOMINA O PORANNEJ PORCJI OWOCÓW 🐮🍏🕗😉

🐄 Uratowana wraz z 60! mikropsami (https://www.ratujemyzwierzaki.pl/60mikropsow) Matylda dochodzi do siebie w naszym ośrodku dla zwierząt gospodarskich.

W wyniku utrzymywania krowy w niewielkim pomieszczeniu BEZ JAKIEJKOLWIEK WENTYLACJI, przez całe życie na 45 cm łańcuchu, aplikowania na jej skórę „muchozolu” – substancji silnie trującej dla zwierząt – Matylda ma przewlekłe zapalenie oskrzeli, problemy z górnymi drogami oddechowymi, a dodatkowo skrajnie przerośnięte racice.

Mimo wielu chorób Matylda jest w końcu wolna i czuje, że żyje… ❤️🔝

👌Jeżeli uważasz, że to co robimy ma sens – wspomóż naszą działalność, abyśmy mogli ratować kolejne potrzebujące zwierzęta 🐶🐱🐑🐰🐴🐮🦔

🖥 mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: na ratowanie zwierząt

💻PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
📱SMS 72365 o treści S7357